STMicroelectronics ST33HTPH2X32AHE4 FLASH System-On-Chip 32-Pin VFQFPN-32
RS Stock No.: 215-200Brand: STMicroelectronicsManufacturers Part No.: ST33HTPH2X32AHE4
brand-logo
View all in System-On-Chips
Technical Document
Specifications
Processing Unit
Microcontroller
Product Type
System-On-Chip
Technology
FLASH
Mount Type
Surface
Package Type
VFQFPN-32
Pin Count
32
Clock Frequency
34MHz
Interface Type
SPI
Minimum Supply Voltage
1.8V
Maximum Supply Voltage
3.3V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
No
Country of Origin
Philippines
Click here to find out more
View all in System-On-Chips
Stock information temporarily unavailable.
Specifications
Processing Unit
Microcontroller
Product Type
System-On-Chip
Technology
FLASH
Mount Type
Surface
Package Type
VFQFPN-32
Pin Count
32
Clock Frequency
34MHz
Interface Type
SPI
Minimum Supply Voltage
1.8V
Maximum Supply Voltage
3.3V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C