Panasonic 680 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1C681P 500
RS Stock No.: 708-3392PBrand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1C681P
Capacitance
680μF
Height
10.2mm
Length
12mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Dissipation Factor
0.16%
Country of Origin
Japan
Product details
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
You may be interested in
Panasonic 680 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder 500
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Reel
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
680μF
Height
10.2mm
Length
12mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Dissipation Factor
0.16%
Country of Origin
Japan
Product details
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified